Obvestila
Predstavitev SDC in ozaveščanje o celiakiji ob Svetovnem dnevu zdravja v Mariboru
Danes (torek, 7.4.2026) smo se v sodelovanju s Centrom za krepitev zdravja Maribor udeležili dogodka ob svetovnem dnevu zdravja v Zdravstveni postaji Magdalena . Na dogodku smo se predstavili na stojnici, kjer je SDC predstavljala naša strokovna sodelavka Ana Tomšič. Na dogodku so sodelovali tudi predstavniki KVČB, Center za krepitev zdravja Maribor, Društvo za fibromialgijo…
Brezglutenski velikonočni čajanki v Lescah
V sredo, 1.4.2026 in v četrtek, 2.4.2026, je Slovensko društvo za celiakijo organiziralo brezglutenski velikonočni čajanki v Lescah. Udeleženci so sproščeno poklepetali o načrtih za to leto ter si izmenjali koristne informacije, nasvete in izkušnje o življenju s celiakijo. V nadaljevanju so uživali v okusnih brezglutenskih velikonočnih dobrotah, kot so šunka v testu, potica, piškoti…
Velikonočno voščilo 2026
